Sziasztok, vinyl-gyűjtők és elektronikus zene rajongók!
A Quench egyik legismertebb száma, a Dreams, 2024-ben ismét megjelenik, limitált kiadású bakeliten! Az eredeti kiadás a '90-es évek techno és trance világának egyik alapköve volt, és most a Dance On The Beat kiadó gondozásában újrakeverve és felturbózva tér vissza.
Ez az új 12"-os vinyl Olaszországban jelenik meg, és négy különböző mixet tartalmaz:
- A1: Original Mix: Az eredeti, klasszikus verzió, ami világszerte ismertté tette a Dreams-t.
- A2: Space Mix: Egy kicsit futurisztikusabb, térbeli elemekkel kiegészített változat.
- B1: Dreams (Crunched Up Mix): Egy energikus, keményebb remix a technó szerelmeseinek.
- B2: Dreams (Crunched Down Mix): Egy lassabb, minimalista remix, mélyebb tónusokkal.
Ez a kiadvány tökéletes választás mindenki számára, aki szereti a klasszikus techno és trance zenét, vagy csak bővítené bakelitgyűjteményét egy igazán különleges darabbal. Mivel limitált kiadásról van szó, érdemes időben előrendelni, hogy biztosan beszerezd a saját példányodat!
Nektek hogy tetszik ez az újrakiadás? Melyik remixet várjátok a legjobban?
Nagy Bakelit Records Nyereményjáték
Szenvedélyes zenehallgatók, vinyl lemez gyűjtők, figyelem! A Bakelit Records izgalmas lehetőséget kínál nektek: nyerjetek meg 10.000 Ft értékű vásárlási kupont, amelyet webshopunkban válthattok be bármilyen kincsre, amit csak szeretnétek. Töltsétek meg gyűjteményeteket új vagy régi kedvencekkel, és élvezzétek a zene adta örömöket.
Hogyan vehetsz részt?
- Látogass el a Bakelit Records Facebook oldalára.
- Oszd meg nyilvánosan a nyereményjátékról szóló posztunkat.
- A poszt alatt hagyj egy kommentet, amelyben megjelölöd, hogy "Osztva!"
- Ezzel már esélyes vagy a 10.000 Ft-os vásárlási kuponra!
Miért érdemes részt venni?
- A sorsolás február 18-án, 17:00-kor kerül megrendezésre.
- A nyeremény egy 10.000 Ft-os kupon, amellyel kedvetekre válogathattok webáruházunk széles vinyl kínálatából.
Még nem követed a Bakelit Records Facebook oldalát?
Ha szeretnél naprakész lenni legújabb kiadványainkról, akcióinkról és nyereményjátékainkról, kövess minket Facebookon!
Ne maradj le erről a fantasztikus lehetőségről, hogy bővíthessétek lemezgyűjteményeteket, vagy akár megajándékozzátok vele zenei társatokat. Osszátok meg szereteteteket a zene és a Bakelit Records iránt, és legyetek ti a szerencsés nyertesek!
Kívánunk minden résztvevőnek sok szerencsét!
A hanglemez története.
A hangrögzítés története Thomas Edison fonográfjával kezdődött 1877-ben. Ez a készülék viasz hengereken rögzítette a hangot, amelyet egy tű segítségével lehetett lejátszani. Azonban, Emile Berliner 1887-ben jelentős előrelépést hozott a gramofonnal, ami már lapos, kör alakú lemezeket használt. Ezek a lemezek könnyebben tárolhatók és tömeggyártásra alkalmasabbak voltak, mint a fonográf hengerei.
A hang rögzítése nagyon régi álma az embernek és már a középkorban elkezdtek foglalkozni a hang mibenlétével, reprodukálásával. Az ötödik század végén Bonetius, római filozófus (475-524) már világosan leírja a hang és a mozgás gyorsasága közötti összefüggést.
Az első, ténylegesen működő hangrögzítő és visszajátszó szerkezetet, a fonográfot, 1877. decemberében hozta létre Thomas Alva Edison. Egy hengerre feszített lágy ónfóliára rögzítette a hangot tű, membrán és egy hangfelfogó tölcsér segítségével. A henger egy csavarmenet segítségével forgott, így a tű egy spirálmenet mentén volt képes rögzíteni a hangot
A fonográf megjelenése után 10 évvel, 1887. szeptember 26-án kapott szabadalmat a gramofon nevű készülékre Emil Berliner német feltaláló. A gramofon egy korong felületén létrehozott spirálmeneten rögzíti a hangot. A korong formájú hanghordozók - a hanglemezek - könnyen tárolhatók, a fonográfhengerekhez képest kevesebb helyet foglalnak, egy lemez hosszabb idejű hangrészleteket képes tárolni mint egy fonográfhenger, továbbá a hanglemezek másolása sokkal könnyebben megvalósítható: egy megfelelően elkészített nyomóminta segítségével lehet a korong alapanyagba belepréselni a hanginformációt. Ily módon egy hangfelvétel során elkészült lemezről több száz másolatot is lehetett készíteni a lemezről készített nyomómintával. Előnyös tulajdonságai miatt rövidesen kiszorították a fonográfot a piacról.
A lemezek kezdetben akusztikus úton készültek: a hanglemez felületén a hangbarázdákat a változó hangnyomás által a hangfelfogó membránban okozott mechanikai rezgés útján hozták létre. Ahhoz, hogy a rezgés kellően erős legyen, a hangot egy nagyméretű tölcsérrel gyűjtötték össze. A hang a tölcséren keresztül összegyűjtődött és továbbítódott a finom bőrből készült membránhoz, ahol mechanikai rezgéssé alakult. A rezgést egy tű segítségével közvetítették a lemez felületéhez és karcolták bele abba. Ezt a folyamatot hívják vágásnak. Egy lemezre körülbelül 3-4 perc műsor fért rá.
Berlinerék először cinklemezbe vágták a hangfelvételt. A vágott lemeznek elkészítették galvanoplasztikai úton a pozitív nyomóformáját és erről készítették ismét csak galvanoplasztikai úton a másolatokat. Később az eredeti cinklemezről acél nyomóformát hoztak létre és ezzel keménygumiba préselték a hangfelvételt. Hosszú kutatás után Berliner rátalált a sellakra. Ez kellően puha volt a préseléshez, olcsó és jó minőségű hanglemezek voltak készíthetők belőle, ezért a sellak mindenütt felváltotta a cinklemezt és a keménygumit.
1931. szeptemberében az RCA Victor amerikai rádió és hanglemeztársaság mutatta be először a kísérleti stádiumban levő 33 1/3 fordulatszámú hosszanjátszó lemezt. Hogy a fordulatszám csökkentésével a hangminőség ne romoljon, új, jobb minőségű lemezanyagot, acetilcellulóz-polivinilkloridot használtak, ezenkívül a barázdaméretet is csökkentették. Ezért hívják ezeket a lemezeket más néven mikrobarázdás lemezeknek. A lemezek hosszú élettartama érdekében a lejátszáshoz használt tű nyomóerejét is csökkentették. Régebben körülbelül 50-100 cN értékű tű nyomóerőt használtak. Ezt 1938-ban 30 cN-ra, 1947-ben 10 cN-ra csökkentették. A régi lemezek 4 perces műsoridejéhez képest az új hanglemezek játékideje 20 perc volt, a hangminőség sokkal jobb lett, a lejátszás során keletkező tűzörej pedig szinte hallhatatlan.
Érdekes módon lassan terjedt el és a 33 1/3 fordulatszámú hosszú játékidejű lemezeket végül a CBS dolgozta ki és értékesítette először 1948-ban. A sztereó hanglemezeket 1958-ban kezdték forgalmazni először.
A hanglemez gyártása: https://www.youtube.com/watch?v=4d8az45NX7w