Blog

A vinyl lemezek, vagy hétköznapi nevükön bakelitek, újra reneszánszukat élik. Az analóg hangzás világa egyre több zenerajongót vonz, akik értékelik a klasszikus formátum különleges atmoszféráját. De vajon mennyit ér egy bakelit lemez? Legyen szó újonnan kiadott albumokról, használt darabokról vagy gyűjtői ritkaságokról, a lemezek értékének meghatározása számos tényezőtől függ.

Ebben az útmutatóban a Bakelit Records szakértői megmutatják, hogy mi határozza meg a bakelit lemezek árát, mire érdemes figyelni vásárláskor, és hogyan lehet a legjobb állapotban tartani őket. Akár gyűjtő vagy, akár csak most vágnál bele a vinyl világába, itt megtalálod az összes fontos tudnivalót.

A Vinyl Lemezek Ultrahangos és Vákuumos Mosása: Működés, Minőség, Pro és Kontra, Tárolás

A vinyl lemezek tisztítása alapvető fontosságú ahhoz, hogy megőrizzük a hangminőséget és meghosszabbítsuk a lemezek élettartamát. Két népszerű módszer létezik a tisztításra: az ultrahangos és a vákuumos mosás. Ebben a blogbejegyzésben részletesen bemutatjuk mindkét technológiát, azok működését, előnyeit és hátrányait, valamint a Bakelit Records példáján keresztül szemléltetjük, hogy miért használják az ultrahangos tisztítást.

Ismerd meg, hogyan növekedett a vinyl lemezek eladása 2023-ban, különös tekintettel az elektronikus zenei műfajokra, mint a house, a trance és a techno. Fedezd fel a legjobb vinyl lemezeket a bakelitrecords.hu webáruházból.

Üdvözöllek, kedves zenebarát! Ha te is olyan lelkes lemezgyűjtő vagy DJ vagy, aki szeretné mélyebben megismerni a magyarországi elektronikus zenei vinyl kultúrát, akkor a következő sorok neked szólnak. Ebben a bejegyzésben bepillantást nyerhetsz abba, miért éri meg most vinyl lemezekre beruházni, és hogyan inspirálhatja ez a döntés a zenélésedet és gyűjteményedet.

A hangrögzítés története Thomas Edison fonográfjával kezdődött 1877-ben. Ez a készülék viasz hengereken rögzítette a hangot, amelyet egy tű segítségével lehetett lejátszani. Azonban, Emile Berliner 1887-ben jelentős előrelépést hozott a gramofonnal, ami már lapos, kör alakú lemezeket használt. Ezek a lemezek könnyebben tárolhatók és tömeggyártásra alkalmasabbak voltak, mint a fonográf hengerei.